Cooper / Mini

Cooper / Mini

Spoločnosť Cooper bola založená v roku 1947 Charlesom Cooperom a jeho synom Johnom. Spolu začali vyrábať závodné monoposty s motocyklovým motorom umiesteným za vodičom. Tieto, na svoju dobu nekonvenčné a predovšetkým úspešné vozidlá, zmenili pozdejšiu tvár závodu Formule 1 a Indianopolis 500. Od roku 1958, keď sa zraky verejnosti a súperov sústredili na ich zadomotorovú techniku, vďaka ktorej sa Cooperove vozidlá úspešne umiestňovali vo väčšine pretekov, sa z tohoto systému stala bežne používaná vec. Úplne inou kapitolou je rodinné miniauto s maximom vnútorného priestoru, s motorom umiesteným nad prednou hnacou nápravou. Mini Cooper bol tiež úspešný, nielen medzi zákazníkmi, ale aj v automobilovom športe, tentokrát však v rally. Dnešné Mini viac zo športovými ako rodinnými parametrami spadá pod BMW.

viac

Inzercia

Galéria

Sháníte tento nebo podobný model? DOPORUČUJEME:

Články o značce Cooper / Mini

  • Je nám ľúto, ale k tomuto výrobcovi neboli nájdené žiadne články.

Katalóg Cooper / Mini

Srovnání s jinými automobily

V katalógu 29 automobilov Cooper / Mini

1.
2.
3.

Chýba Vám tu konkrétny model?

Nenašli jste model, který jste hledali? Budeme rádi, když nás upozorníte, abychom mohli model doplnit. Zároveň budete zařazeni do jednoměsíčního slosování o věcné dárky. Děkujeme.

 

Chýba Vám tu konkrétny model?


Zobraziť len modely: Countryman | Coupe | Mini Cooper | Paceman

Sháníte tento nebo podobný model? DOPORUČUJEME:

1 2  

Chýba Vám tu konkrétny model?

Napíšte recenziu

Tvořte s námi obsah tohoto webu a staňte se redaktorem! Zašlete nám Vámi napsanou recenzi/článek, který Vám po zkontrolování uveřejníme. Nejlepší přispěvatele zařadíme do ravidelného slosování o vstupenky do Aquapalace Praha!

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.